Türkçe
English

Uluslararası Marmaris Akademisi UMA, mülkiyeti Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)’a ait olan ve Marmaris’in Turunç mevkiinde kurulu bulunan bir bilim, kültür ve sanat merkezidir.

Doğal güzellikle işlevselliği mükemmel biçimde buluşturmuş olan merkez, tüm Dünya ülkelerinden katılımcılarla gerçekleştirilen, toplantı, seminer, kurs, doğa aktiviteleri gibi etkinliklere açık olduktan başka, firma çalışmaları, arkadaş grupları gibi toplulukların özel sosyal etkinliklerine de ev sahipliği yapabilir.

Tesisin kapalı üniteleri, 50 yataklı ve 22 odalı bir konaklama binası ile, konferans salonu, atelye, büro olanakları, restoran, lobi gibi unsurlara sahip diğer bir işlevsel bölümden müteşekkildir.

İki bina arasında büyük bir teras, bahçe ve özel bir yüzme havuzu bulunmaktadır.  Bu ünitelerin çam ormanı ile örtülü tepelerden masmavi bir koya bakışı, gerçekten görkemli bir manzara sunar.

Aydınlık ve ferah konaklama odalarının tümünde klima, duş/tuvalet, telefon ve çoğunda balkon mevcuttur.

Etkinlik binasında bulunan tamamı klimalı çok amaçlı üç salon ise sırasıyla 50, 50 ve 78 m² büyüklüğündedir. Etkinliğin türüne göre salonların, çalışma masaları, kolçaklı sandalyeler ya da resim şövaleleri ile donatılması mümkündür. Ayrıca müzik etkinlikleri için bir adet duvar tipi piyano mevcuttur.  Wi-fi internet erişimi mümkündür.

Tesiste ayrıca mevcut 80 kişilik açık anfi, drama, müzik, edebiyat ve söyleşi etkinlikleri için de imkan sunmaktadır. Anfinin de içinde bulunduğu dış alan, incir, çam, begonviller arasında çalışma, dinlenme ve meditasyon keyfini doyumsuz kılmaktadır.

Tesis, Türk mutfağının en lezzetli örneklerini de tam veya yarım pansiyon seçenekleri ile sunar.

Tesise 110 km. mesafede olan Dalaman, en yakın hava limanıdır. 280 km. uzaklıkta bulunan İzmir de tercih edilebilir. Hava limanı ile Marmaris arasında THY seferlerinin tümünü, diğer uçak şirketlerinin de çoğunu karşılayan ve Marmaris’e ulaştıran Havaş servisi mevcuttur. Türkiye’nin her yerinden Marmaris’e otobüs seferleri zaten düzenli ulaşım sağlamaktadır.

Marmaris’ten Turunç’a gerek düzenli dolmuş motorları ile, veya minibüslerle gelinebilir.

Ulaşım konusunda daha geniş bilgi için iletişim adreslerimize başvurabilirsiniz.